EU Nurse 2023

Letošní rok byla poprvé soutěž v První pomoci a Ošetřovatelských činnostech určená pro studenty vyšších odborných škol oboru Diplomovaná všeobecná sestra s názvem EU Nurse 2023 v Českých Budějovicích.

Organizátoři připravili pro 5členná družstva soutěžní klání v teoretických a praktických dovednostech. Náš tým čekala v pondělí 22. 5. dlouhá cesta vlakem do hostitelského města. V úterý 23. 5. dopoledne jsme byli vřele přivítáni a měli jsme možnost se seznámit z dalšími soutěžícími z 6 českých škol a 1 španělské školy. V úvodu se představila hostitelská škola a následovaly prezentace všech soutěžních týmů. Každý tým měl svoji doprovodnou osobu, která se stala pro celou soutěž hodnotitelem. Celkem soutěžilo 8 družstev.

Náš tým dle rozpisu začal teoretickým testem z První pomoci. Odpoledne bylo věnováno praktické části, kde naši studenti ošetřili raněné na 5 stanovištích. Večer následovalo společné neformální setkání všech týmů.

Poslední den soutěže (středa 24.5.) byl zajištěn v Nemocnici České Budějovice. Náš tým opět začínal teoretickou částí, a to vyplněním testu. Druhá část byla zcela praktická, kde na jedné figuríně a dvou živých figurantech studentky plnily předepsané ordinace.

Odpoledne byl připraven program prezentace hlavní sestry Nemocnice České Budějovice, potom následovalo dlouho očekávané vyhlášení výsledků.

Hurá! – naše družstvo vyhrálo na plné čáře za Organizaci práce a spolupráci v týmu. Tato soutěž měla poprvé hodnocení formativní, tzn., že bylo několik kategorií, ale i v celkovém součtu jsme měli nejvyšší počet bodů společně s týmem ze Znojma.