Aktuality DM

Navýšení cen stravného od 1. 2. 2023

Od 1. 2. 2023 dochází k navýšení cen stravného ve školní jídelně.

Výše stravného pro studenty:

Snídaně + přesnídávka33,- Kč
Oběd40,- Kč
Svačina14,- Kč
Večeře38,- Kč
II. večeře18,- Kč
Celodenní strava143,- Kč

Děkujeme za pochopení.

Volná lůžka na DM

Domov mládeže nabízí 2 volná lůžka na budově v Komenského ulici a 1 volné lůžko na budově v Hradecké ulici pro ubytování dívek SŠ nebo VOŠ. Nástup možný od 1. ledna 2023. Zájemci, kontaktujte vedoucí vychovatelku Mgr. Hanu Kujalovou – hana.kujalova@zshk.cz.

Navýšení poplatku za ubytování v DM

Od 1. 9. 2022 dochází k navýšení úplaty za ubytování v DM.

DM Hradecká 1 500,- KčDM Komenského 900,- Kč (4 lůžkový pokoj), 1 200,- Kč (2 a 3 lůžkový pokoj – nejčastější platba) a 1 300,- Kč (pokoj se samostatným sociálním zařízením). Děkujeme za pochopení.

Domov mládeže

Ubytovací kapacita domova mládeže je pro školní rok 2022-2023 naplněná. Více informací u vedoucí vychovatelky hana.kujalova@zshk.cz.

Spojení obou budov DM

Od 1. 6. 2022 dochází ke spojení obou budov DM z důvodu rekonstrukce koupelny DM Komenského. Prosíme, pro omlouvání nepřítomnosti využívejte e-mailovou adresu domov@zshk.cz. Děkujeme za pochopení.

Přijímání přihlášek k ubytování na domově mládeže pro školní rok 2022/2023

Domov mládeže Hradecká 868 a Komenského 268 přijímá přihlášky k ubytování na školní rok 2022/2023. Konečný termín pro přijímání přihlášek je 31.5.2022. Ubytovaní žáci obdrží přihlášky přímo v DM. Ostatní si mohou přihlášky vyzvednout na sekretariátu školy, na domově mládeže v Hradecké ulici 868 nebo stáhnout zde.

Rozhodnutí o ubytování bude předáno osobně, případně zasláno poštou či e-mailem do 22. 6. 2022.

Úhrada pobytu žáků v DM – návrat žáků na praktickou či teoretickou výuku

Poplatky za ubytování se řídí aktuální situací a přítomností žáků na praktické či teoretické výuce ve škole v HK dle platného rozvrhu následujícím způsobem:

  • Žáci, kteří jsou na praxi v místě bydliště, případně nemají žádnou výuku v HK, pouze výuku distanční – bez poplatku za ubytování (např. třídy lycea).
  • Žáci, kteří mají výuku pouze 1 den v týdnu – cca čtvrtina z poplatku za ubytování.
  • Žáci, kteří mají výuku 2 dny v týdnu – polovina z poplatku za ubytování.
  • Žáci, kteří mají výuku nebo praxi celý týden – plná cena ubytování.

Na základě vyhlášky č. 108/2005 Sb., se z důvodů dojíždění, karantény či nemoci poplatky za ubytování nesnižují.

Zapojte se s námi – Batůžkový projekt do škol

Batůžkový projekt je podpůrná aktivita určená dětem mateřských a základních škol v chudobou sužovaných zemích.

  • Více informací o projektu naleznete zde. 
  • Co zabalit do batůžku? Dozvíte se zde. 

Zkompletované batůžky můžete nosit na DM Hradecká Mgr. Pavle Štanderové. Chcete-li se zapojit a nemůžete zkompletovat celý batůžek, napište na domov@zshk.cz a domluvíme se s Vámi individuálně.

Děkujeme.

Nedělní uzavření DM

Domov mládeže bude do odvolání otevírat v pondělí od 6. hodin. V neděli bude uzavřen. V případě potřeby kontaktujte vedoucí vychovatelku hana.kujalova@zshk.cz.

Otevření DM od 3. ledna 2021

Budova domova mládeže v Hradecké ulici bude otevřena od neděle 3. ledna 2021 od 17. hodin v běžném provozu. Budova domova mládeže v Komenského ulici zůstává prozatím uzavřena. V případě dotazů kontaktujte vedoucí vychovatelku hana.kujalova@zshk.cz.

Stravování

Školní jídelna bude z organizačních důvodů v provozu až od úterý 5. ledna. Prosíme o včasné přihlášení stravy na www.strava.cz, telefonické přihlášení momentálně není možné.