Anglie podruhé aneb pohádkovou krajinou Devonu a Exmooru

Termín: 25.6.–30.6.2023 

Poslední školní dny mohli studenti naší školy strávit skutečně v pohádkové krajině jihozápadní Anglie. Cesta byla dlouhá, ale čas strávený v autobuse stál za krásné přírodní scenérie. První den nás čekal v brzkých ranních hodinách odjezd do Lille, kde jsme přespali v hotelu F1. 

Druhý den už na nás čekal přejezd trajektem do Doveru. Pohled na bílá strmá skaliska je nádherný. Dále cesta pokračovala okolo Stonehenge na Powderham Castle, který je 600 let starý. Průvodce měl pěkný výklad o celé historii hradu a panství. Měli jsme možnost si procvičit poslech rodilého mluvčího s krásným hereckým výkonem. V podvečer jsme přejeli do Burnham on Sea, kde nás očekávaly rodiny, ve kterých jsme byli ubytováni.  

Další dny jsme navštívili národní park Exmoor, který dřív býval královským lesem a oborou, vyzkoušeli jsme unikátní lanovku Cliff Railway, dále Tunnel Beaches, jedinečný ručně hloubený tunel vedoucí na zlatavé pláže v Ilfracombe. Také jsme zavítali na Kents Cavern, jedno z nejvýznamnějších míst doby kamenné, které bylo domovem pravěkých lidí. Průvodkyně nás provedla jeskynním labyrintem, který se začal formovat před 400 miliony lety. Odpoledne byla zajímavá návštěva vesničky miniatur Babbacombe Village.  

Pátý den nás čekala celodenní prohlídka Londýna. Plavba lodí z Greenwiche do historického centra města. Procházka po City a Westminster (Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square) a rozchod na Piccadilly Circus. 

Ve večerních hodinách nás čekal opět trajekt pro přepravu zpět do Francie. Dlouhá cesta byla zakončena před školou okolo 16:00.