Z kraťasů do svetrů

Ve středu se vrátila patnáctičlenná skupina studentů a pedagogů ze Zdravotnické školy v Hradci Králové z výměnného pobytu ve španělské Zaragoze. Přijali pozvání do Zaragozy poté, co Španělé strávili týden ve Zdravotnické škole v dubnu. Tady jsou postřehy studentů z cesty.


„Návštěvu Španělska jsme si velmi užili. Bydleli jsme v rodinách. Poznali jsme školu docela rozdílnou od té naší. Ochutnali jsme churros s čokoládou, jedli tapas a paellu. Poznali jsme kulturu, historii a současnost Zaragozy, kde jsme mimo jiné jsme  navštívili baziliku Santa Maria del Pilar s freskami od F. Goyi, palác Afajería. Prošli jsme se krásnou přírodou v Pasarelas del Vero.. V Barceloně jsme se svezli lanovkou, navštívili akvárium, obdivovali architektonické skvosty A.Gaudího a samozřejmě se vykoupali v moři.

Se svými španělskými přáteli jsme celý týden mluvili anglicky, ačkoliv několik španělských frází už také zvládneme. Španěle jsme na oplátku naučili několik slov česky. Jsme moc rádi, že jsme se výměnného pobytu mohli zúčastnit. „