Zkušenosti ze Španělska

1. týden

První týden stáže ve Španělsku je za námi a pomalu si začínáme zvykat na nové prostředí. V pondělí nás v laboratoři přivítal tým zubních techniků z nejmodernější dentální laboratoře v Algerciras – mělo to jen jeden háček, nikdo z nich neumí anglicky… A tak se zlepšujeme nejen v našem oboru, ale i ve španělštině. Seznámily jsme se s novými metodami a přístroji, o kterých jsme neměly tušení.

2. týden

Máme za sebou druhý týden odborné stáže ve Španělsku a vůbec se nám nechce myslet na to, že nám tu zbývá už jen týden. Užíváme si krásného, slunečného počasí a kocháme se jak přírodou, tak nádherným městem Algerciras. 

V laboratoři jsme už jako doma, jen ve čtvrtek nás čekalo překvapení, když se u nás na pracovišti objevila reportérka, aby nás vyfotografovala do novin, a s jednou z nás byl dokonce odvysílán živý rozhovor v rozhlase.

3. týden

Naše stáž se pomalu chýlí ke konci, stesk po rodině se mísí se sentimentem k novým kolegům a městu, kde jsme strávily skoro celý únor. Užily jsme si to tu, jak jsme jen mohly, a budeme na to vzpomínat jako na úžasnou zkušenost.