Zdrávka v Anglii

Naše škola uspořádala pro studenty mezi nedělí 25. 6. a pátkem 30. 6. zájezd do Anglie. Vše začalo v neděli v ranních hodinách, kdy jsme nastoupili do autobusu a vydali se na cestu, která končila až ve městě Calais, kde jsme strávili noc. V pondělí jsme se nalodili na trajekt a brzy jsme vystupovali v Doveru, kde začala naše pouť po anglickém jihu. První jsme navštívili město Rye, kde jsme si prohlédli kostel a pevnost. Poté jsme se vydali do města Hastings. Zde jsme ale nešli po stopách slavné bitvy, nýbrž po stopách zdejších pašeráků v jejich jeskyni Smuggler´s Cave. Poslední výlet dne pak byl ke křídovým útesům Seven Sisters. Nakonec jsme se dopravili do města Littlehampton, kde na nás již čekaly hostitelské rodiny. 

V úterý jsme se vydali do města Southampton, důležitého přístavu, ze kterého kdysi vypluly mnohé známé lodě, jako třeba Titanic nebo Mayflower. I my jsme se zde nalodili na loď, která nás odvezla na Isle of Wight, kde jsme si prohlédli známý Osborne House. V Southamptonu jsme si prohlédli zbytky hradeb včetně vstupní brány a také kostel sv. Michala. 

Středa se nesla ve znamení pěší turistiky. Navštívili jsme hrad Corfe, první kamenný hrad v Anglii, a poté Jurské pobřeží, kde nám sice naše plány narušili filmaři, ale nakonec se vše vyřešilo a my si užili výhled z místní pláže na křišťálově čisté moře. Den jsme pak zakončili procházkou po Littlehamptonu. 

Čtvrtek znamenal cestu do Londýna. Tam jsme se svezli metrem, prohlédli si Buckinghamský palác a Pickadilly. Také jsme obdivovali výhled na Londýn z Londýnského oka, které nás vyvezlo do výšky 135 m. K večeru následoval odjezd do Doveru a cesta zpět domů, kam jsme dorazili v pátek, a ukončili tak tento sice krátký, ale povedený výlet.