Sbírání zkušeností ve Slovinsku

My, čtyři žákyně 3. ročníku Zdravotnického lycea, jsme měly možnost v rámci programu Erasmus+ absolvovat odbornou stáž ve Slovinsku, která pro nás byla cennou zkušeností nejen v oblasti vzdělávání, ale i v osobním rozvoji.
Praxe probíhala v mateřské škole, kde jsme poznávaly fungování předškolního vzdělávání v jiném prostředí. Všechny jsme působily na stejném pracovišti, přičemž dvě z nás pracovaly s mladšími dětmi a dvě se starší věkovou skupinou. Každý den jsme se zapojovaly do různých aktivit, her i běžného programu školky. Díky tomu jsme získaly nové zkušenosti v práci s dětmi a mohly jsme si rozšířit praktické i komunikační dovednosti.
Během pobytu jsme měly také možnost poznávat krásy Slovinsko. Navštívily jsme větší města i hlavní město Lublaň, poznávaly místní kulturu a užívaly si společně strávený čas. Celý pobyt nám přinesl mnoho nových zážitků, cenných zkušeností a nezapomenutelných vzpomínek.