Ukliďme svět

Ve čtvrtek 24. března a ve středu 30. března proběhla na domovech mládeže každoroční ekologická akce – Ukliďme svět. Tentokrát jsme úklidovou akci nazvali Kolem domova. O co se jednalo? O celkový úklid zahrady, dvorků, chodníků a veřejného prostranství od domovů mládeže ke škole a podél Orlice, do kterého se zapojilo 46 žáků a zaměstnanců. Na zahradě jsme pohrabali listí (4 auto přívěsy jsme odvezli do kompostárny na letiště), okopali skalku, sesbírali šišky a použili je místo mulčovací kůry k rostlinám, umyly zahradní nábytek. Ze dvorků jsme odstranili nečistoty různého druhu. Poté jsme se vydali sesbírat odpadky od DM Hradecká – podél Orlice od Moravského mostu až ke stezce vedoucí ke Staré nemocnici. Druhá parta sesbírala odpadky od DM Komenská ke škole a v parku kolem školy. A kolik toho bylo?

2kg plastových lahví

0,5 kg plechovek od nápojů

2,5 kg skla

10 kg suti

5 kg nedopalky od cigaret + drobné nečistoty ze zametání

20 kg směsného odpadu – obaly od rychlého občerstvení, staré oblečení, roušky a respirátory, netříditelné plastové obaly od sušenek atd.

Také nechápete stejně jako my, jak je možné, že jsme toho posbírali tolik? Tak s tím pojďme něco udělat – všímejme si věcí a přírody kolem nás každý den!!!

VÍME, CO VE VÁS JE. OBJEVTE TO TAKÉ!