Mikulášská besídka ve FN

Dne 5. prosince 2012 se uskutečnila mikulášská besídka pro děti hospitalizované ve FNHK.  Její součástí byla dlouho nacvičovaná pohádka o Smaženém Koblížkovi, kterou jsme si pro děti připravili. Pohádka se nám všem velmi vydařila, slyšeli jsme hodně chvály, jak od sestřiček, rodičů, našich vychovatelek, ale hlavně od nemocných dětí. Co nás moc zahřálo u srdíčka, byl velký potlesk od všech z obecenstva, už jen kvůli úsměvům na tváři nemocných dětí jsme usoudili, že se nám to opravdu povedlo.  Největší díky patří paní vychovatelce Petře Hovorkové, která s námi vystoupení nacvičovala spolu s naším spolužákem Karlem Peškem a dalšími, kteří se podíleli na secvičování této pohádky.  Následovala nadílka Mikuláše, anděla a čertů. Děti dostaly dárečky, které jsme pro ně v domově mládeže vyrobili, a sice zdobené svíčky z včelího vosku, maják a krmítka z květináčů spolu s návodem na způsob krmení ptáčků ve tvaru omalovánek a také se správným zobáním. Materiál na jejich výrobu byl zakoupen z projektu podpořeného Královéhradeckým krajem.

Kamila Filipciková

Více v naší fotogalerii.

Ohlasy z FN
http://skola.fnhk.cz/akce/cz
ZŠ a MŠ FN HK AKCE
Mikuláš ve „škole v postýlce“
Příjemné odpoledne včera prožili malí pacienti z dětských oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Studenti místní střední školy zdravotnické si pod vedením zkušených pedagogů připravili takřka profesionální nastudování klasické pohádky O Koblížkovi. Veršované dialogy studentů, hudební doprovod i dekorace obecenstvo učarovalo. Nakonec se děti dočkaly návštěvy Mikuláše, Čerta a Anděla. Za básničku byly bohatě odměněny. Díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje a laskavosti několika sponzorů /pan Hrbek, paní Široká, AG FOOD, HIMPEX, INTERSPAR, AMCOR/ si tak děti odnesly sáčky plné chutného ovoce a sladkostí či jiných drobností.

  • Závěrečnou tečku celému odpoledni dalo i chození Mikuláše po pokojích ležících dětiček. S tím škole výrazně pomohli Dobrovolníci Fakultní nemocnice Hradec Králové. I oni mohli díky sponzorům obdarovat malé pacienty krásnými hračkami. A co může být pro všechny zúčastněné krásnější odměnou než rozzářená dětská očka? O tom se sama mohla přesvědčit paní radní Mgr.Táňa Šormová a vedoucí speciálního vzdělávání pan doktor Arnošt Vítek, kteří s dětmi jistě prožili příjemné odpoledne.
  • Mikulášská nadílka SZŠ Hradec Králové s pohádkou O Koblížkovi
  • SZŠ připravila hudebně-pohybovou dramatizaci pohádky O Koblížkolvi. Kostýmy byly kreativní, děti zaujal zejména velký pták. Prohlédněte na fotkách. Po pohádce začala očkávaná nadílka. Za píseň či básničku, obdrželi malí pacienti dárky od studentů SZŠ Hradec Králové za podpory Královéhradeckého kraje. Nadílku si nenechala ujít krajská radní z oblasti školství Mgr.Táňa Šormová. Po skončení divadelního programu, následovala nadílka u ležících pacientů. Čertí dupot přilákal i zdravotnický personál. Příjemné odpoledne pro všechny.

Na ptáčky myslíme i v zimě
Z darovaných finančních prostředků Královéhradeckého kraje vyrobily studentky ze SZŠ Hradec Králové krmítka zdobené ubrouskovou metodou