Den Země - Vykopání „hřbitova odpadků“ na zahradě DMH

V pondělí dne 23. dubna 2012 se za velké účasti žáků DMH a DMK konala akce v rámci Dne Země s názvem vykopání hřbitova odpadků. V listopadu 2006 byl na zahradě DM v Hradecké ulici vybudován hřbitov odpadků, který ukrývá 13 druhů odpadků všeho druhu. Jedná se
o Pet lahev, starý sešit, nedopalek z cigarety, kelímek od jogurtu, plechovku, igelitovou tašku, sklenici od kompotu, cihlu, kus polystyrenu, ohryzek jablka apod. V dubnu 2008 jsme odpadky vykopali a porovnali, jak vypadaly dříve a nyní, a následně jsme je znovu zakopali.
O něco podobného jsme se chtěli pokusit i letos, ale bohužel … Lidí a nářadí by teda bylo dost, ale jen najít to pravé místo. A to moudrých hlav by teda bylo, co u zakopání bylo!!!!!!
Křížek, který místo původně označoval, zmizel v nenávratnu. Zahradu jsme pěkně zryli a odpadky a ani „nebožtíka“ zakopaného jsme nenašli. Tak jsme udělali hrob nový a zakopali následující odpadky: víčka z Pet lahve, pomerančovou kůru, gumové medvídky, hadřík, dřevěné uhlí, ekologickou tašku Tesco.  Za pár let, až se pokusíme opět vykopat hřbitov odpadků, doufáme, že budeme úspěšnější než dnes. Co jsme si ale všichni uvědomili je to, že odpadky nás provázejí celým životem a je jen na nás na spotřebitelích, jak se zachováme při nákupech  a zda jsme ochotni pomoci přírodě aspoň tím, že budeme odpad třídit.