Zumbíš, Zumbím, Zumbíme…

  „Děvčátka moje“, řekla naše paní vychovatelka Petra Hovorková, když za námi přišla na pokoj a v očích jí hrály záhadná světýlka. „Co kdybyste jednou týdně zvedly svoje maturantská těla a šly se mnou na zumbu?“ My jí to nedokázaly odepřít (tak jako celé čtyři roky) a účast jsme přislíbily. Ve středu v 18.30 jsme v teplákových či jiných úborech nastoupily do školní tělocvičny, trošku s obavami, trochu se strachem, ale s očekáváním, jaké to vlastně bude… A pak přišla usměvavá Bára- cvičitelka, která rozzářila místnost. Nejprve se představila a pak už se šlo na věc. Před každou písničkou nás seznámila s kroky, několikrát jsme je zopakovaly a už jsme „zumbily“. Možná jsme přitom trošku připomínaly „slony v porcelánu“, ale snažily jsme se tzv. chytnout. Bára nás chválila a nikam nespěchala, kroky trpělivě opakovala a my jsme se do toho vžily natolik, že nakonec jsme připomínaly „zmáčené myšky“. Po závěrečné písni jsme se rozloučily a cvičitelka nás nezapomněla ujistit, že příště nám to půjde ještě lépe. Šly jsme domů utahané, propocené, ale zároveň protažené, uvolněné a spokojené. Slíbily jsme si, že příště půjdeme zase a v co největším počtu.
Jestli i Vy chcete udělat něco pro své tělo, ale hlavně si zatančit a zacvičit v příjemném kolektivu, tak přijďte každou středu v 18.30 do školní tělocvičny. Nikdo se nesměje, když něco nejde. V zumbě jde o to se bavit a to určitě zažijete!!!
Děkujeme paní vychovatelce a především cvičitelce Báře Provazníkové, že nám ze středečního podvečera udělala příjemnou zábavu, při které aspoň trochu zformujeme naše postavičky. Všem vřele doporučuji! Kurz „Zumby s Bárou“ je součástí projektu Sportovními aktivitami k podpoře zdraví, jehož autorkou je vychovatelka Mgr. Kujalová a který se realizuje za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Text:Petra Kosejková, 4.B, foto: Hovorková

Více v naší fotogalerii.

Kids Footwear Online