Solná jeskyně

V pondělí 10.10.2011 jsme se my, holky z intru, společně s paní vychovatelkou Štanderovou vydaly do solné jeskyně Anika v Hradci Králové.
Už při vstupu nás nad hlavami ohromily přírodní solné krápníky, které byly nasvícené různě barevnými žárovkami. V jeskyni je využívána i colorterapie, což je léčba barvou. Každá barva má jiný účinek na lidské tělo. Např. červené světlo podporuje krevní oběh a zároveň působí proti depresi.
Do nohou nás příjemně tlačily drobné kamínky, které sloužily jako akupresura bodů na chodidlech. Když jsme zapluly do úžasně pohodlných polohovacích křesel, mohly jsme poslouchat relaxační hudbu - šplouchání moře, přelévající se písek a zvuk ptactva. Zavřely jsme oči a viděly se na pláži u moře.
Myslím, že je to příjemná relaxace nejen pro lidi trpící nějakým onemocněním, ale i pro lidi, kteří si chtějí na chvíli odpočinout a zapomenout na problémy. V solné jeskyni jsem byla poprvé, moc se mi tam líbilo. Můžu říci, že i pouhá hodina v solné jeskyni je znát. Proto doporučuji každému navštívit toto místo plné relaxace, klídku a pohody.

Text:Lenka Habichová, foto: Štanderová

Více v naší fotogalerii.