Konference Laboratorní rozhledy

Ve dnech 17. až 19. října 2011naše škola pořádala 3. ročník odborné konference Laboratorní rozhledy – věda, škola, praxe. Konference byla určena pro odborníky z celé České republiky, především pro učitele odborných předmětů na zdravotnických školách, kteří vyučují na oboru zdravotní laborant a farmaceutický asistent.
Program jsme začali připravovat již na jaře tohoto roku. Chtěli jsme předvést, jak široké odborné zázemí má naše škola ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, Lékařské fakultě Univerzity Karlovy Hradec Králové a Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy Hradec Králové. Oslovili jsme přední odborníky oboru s prosbou o přednášky. Na základě našich dlouholetých vztahů s těmito organizacemi se nám podařilo, že přednášely skutečné „špičky“ jednotlivých oborů. Do programu jsme začlenili také prohlídku laboratoří a specializovaných provozů ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Na poslední den konference jsme zařadili témata psychologická, vztahující se ke zdravotnictví. V rámci odborných přednášek jsme prezentovali probíhající projekt s pracovním názvem Zdravotnické VOŠ 21, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Akce měla sloužit nejen k prezentaci odborných sdělení, ale i k neformálním diskuzím, které se týkaly hlavně budoucnosti oborů.

Konference se během tří dnů trvání zúčastnilo kolem 200 posluchačů z České republiky; pozvání přijaly i naše kolegyně ze zdravotnické školy v Banské Bystrici.
Akce byla zařazena do systému kontinuálního vzdělávání a účastníci obdrželi certifikát.

PřílohaVelikost
Microsoft Office document icon Program konference34 KB