33. ročník Celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti

Přehlídka toho nejlepšího, co dokázali středoškolští studenti v rámci osmnácti oborů soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) vytvořit na poli odborné práce a vědy, se konala ve dnech 10. až 12. června 2011 ve Vyšší odborné škole, Střední škole a Centru odborné přípravy v Sezimově Ústí. Vyhlašovatelem soutěže SOČ je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a jejím gestorem je Národní institut dětí a mládeže MŠMT.
V pátek odpoledne přijelo do Sezimova Ústí více než tři sta vítězů krajských přehlídek SOČ, kteří zde v sobotu 11. června 2011 obhajovali své soutěžní práce v přírodovědných, technických a humanitních oborech.
Naši školu reprezentovali žáci druhého ročníku oboru Laboratorní asistent Michal Kratochvíl a Štěpán Kvapil. Představili zde svou práci Použití autovakcín u malých zvířat. Celostátní přehlídky SOČ se naši žáci zúčastnili již popáté.
V neděli 12. června 2011 byly v Divadle Oskara Nedbala v Táboře vyhlášeny výsledky soutěže v každém z 18 soutěžních oborů. Naši studenti obsadili ve své kategorii pěkné deváté místo. Michalu Kratochvílovi a Štěpánu Kvapilovi gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další badatelské práci.