Navštívil nás ministr školství

Ve středu 1.6.2011 naši školu navštívil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Josef Dobeš a poslanec Parlamentu  ČR MUDr. Jiří Štětina. Pan ministr se přijel osobně informovat o průběhu maturit a pobesedovat se studenty a pedagogy.

V aule školy se bouřlivě diskutovalo o problémech spojených se státní maturitou, padaly i dotazy na tělo. Studenti se nejčastěji ptali na opravné termíny zkoušek a další možnosti v případě neúspěchu, zazněly i jejich povzdechy nad nechtěným prvenstvím a nad pocity „pokusných králíků“. Pan ministr se snažil vysvětlit, jak je důležité zvýšit prestiž maturitní zkoušky pro budoucnost středního školství a také to, že není automatické maturitu získat. Apeloval na studenty, aby přijali odpovědnost za svoji budoucnost i za svůj případný neúspěch, a poučili se z něj.

Ředitelka školy PaedDr. Soňa Lamichová pak pana ministra seznámila se základními charakteristikami školy, pochlubila se velmi kladným hodnocením školy ze strany ČŠI a nadstandardní projektovou činností. Ministr se zajímal o úspěšnost studentů u ústních maturitních zkoušek. Celé setkání probíhalo v příjemné a tvůrčí atmosféře.

Informace k návštěvě  najdete i na webu ministerstva školství

Více v naší fotogalerii.