Turistický kroužek

Díky turistickému kroužku máme za uplynulý školní rok spoustu zážitků. První akce byla paintball. Vyzkoušeli jsme si, že v této hře zůstat čistý je opravdu vzácnost.

Další akce byla horolezecká stěna.
Na horolezeckou stěnu jsme se vždycky těšili, protože jsme věděli, že nás tam čeká zajímavý program. Očekávali jsme pouze lezení po stěnách s jištěním, ale mohli jsme si vyzkoušet lézt i „boldering“, kdy jsme si zkusili, jakou sílu musíme vynaložit, když se chceme dostat nad zem bez pomoci druhého. Na stěně se nám vždy líbilo, a proto jsme ji navštívili v tomto školním roce vícekrát.

Naším dalším zážitkem byl výlet do Třebechovic pod Orebem, kde jsme shlédli pohyblivý betlém. Další výlet byl k rybníku Výskyt, kde jsme si také opekli vuřty.
Další velkou akcí byl zájezd do Alp. Alpy jsou vždy povedená akce,velice se nám líbila navštívená střediska a také skvělé ubytování v již osvědčeném hotelu.
Naším posledním výletem byl výstup na Sněžku. Této akce se zúčastnilo spousta zájemců, což nás mile překvapilo. Začátek naší trasy byl v Peci pod Sněžkou a našimi dalšími záchytnými body byla Lyžařská a Luční bouda. Na vrcholu Sněžky jsme se všichni sešli a rozdělili se na 2 skupiny, kde si jedna zkrátila cestu jízdou lanovkou a druhá prošla Obřím dolem zpět do Pece, kde na nás čekal autobus.

Turistický kroužek nám umožnil zkusit si zajímavé hry a navštívit hezká místa u nás i v zahraničí.

Iva Drobná, Věra Kovářová, Daniel Hitka

Hradec Králové, 29.6.2010