Panenky pomáhají

Stalo se již hezkou tradicí, že děvčata z hradecké „zdrávky“ ubytovaná v domově mládeže vytvářejí každé jaro vlastními silami či za pomoci šikovných maminek, babiček a vychovatelek látkové panenky. Letos se tedy již po čtvrté účastníme projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, jehož cílem je získat finanční prostředky pro celosvětovou kampaň UNICEF. Naše žákyně letos ušily jedenáct panenek, vítězky z obou domovů se účastní slavnostního finále Miss panenka 2010, který vyhlašuje Český rozhlas Hradec Králové. Nejobtížnější je vymyslet, jaká by panenka měla být, aby v tom množství, které každoročně ještě narůstá, zaujala na první pohled. Zatím se nám vždy dařilo a doufáme, že i letos náš Kominíček a zdravotní sestřička Ema uspějí. Důležité však je, že všechny ušité panenky jsou nabízené ke koupi a zatím se nám na základě informací z rodného listu noví rodiče již několikrát ozvali. Naše žákyně mezi sebou vybírají potřebnou částku a zároveň zakoupí dvě panenky od jiných autorů – i ty u nás mají vždy čestné místo.

Více v naší fotogalerii.
Accessories