Mikulášská parta ze „zdrávky“

V pátek 4. prosince 2009 jsme byli my, žáci prvních ročníků  VOŠZ a SZŠ Hradec Králové z DM Komenského a Hradecká, navštívit děti z MŠ Lentilka a Integračního školního centra Prointepo. Dětem jsme přinesli vlastnoručně vyrobené dárky na Mikuláše a připravili si pro ně několik koled, pohádku „O princezně, která tancovala s čertem“ a „Ptačí tanec“, do kterého se děti s velikou radostí zapojily a tančily s námi. Pohádka se dětem moc líbila, a i když  hercům někdy vypadl text, tak  představení mělo úspěch a sklidilo velký potlesk. Děti se pobavily a při tanečním vystoupení i rozhýbaly. Následně přišel Mikuláš, který svoji úlohu zvládl na jedničku, a jeho pravou rukou byli dva čertíci a jeden roztomilý andílek. Všichni společně rozdávali dárečky (batikované a malované pytlíky na cvičky), za které nám děti pověděly básničky nebo zazpívaly písničky, které se spolu s učitelkami ze školky naučily. Všechny nás překvapilo, jak byly statečné, a ačkoliv ukáplo pár slz - pro špatné svědomí, nakonec se všichni smáli, když jsme rozdávali perníčky.

Také jsme navštívili postižené děti ze školky a školy  Prointepo, které nás přivítaly koledou. Byli jsme všichni nadšeni, a i přesto že se některé děti nemohly přidat k tanci, měly radost z toho, že jsme je přišli navštívit. Než jsme z jednotlivých tříd odešli, společně jsme si zazpívali koledy a všichni se těšíme, že si to příští rok zopakujeme.
Byla to zde pro nás nová, zvláštní zkušenost, jsme za ni vděčni a rozhodně nelitujeme, že jsme do toho šli. Na dětech bylo vidět, že se jim pohádka, tancováni i Mikuláš líbil. Moc obdivujeme paní ošetřovatelky, jakou mají trpělivost.  V pátek jsme zažili hodně smíšené pocity, ale hlavně radost, že jsme někoho potěšili. Celkově se nám ten den moc líbil.
Besídky jsme realizovali v rámci projektu Se zdravotkou i v 60 fit, který byl podpořen Královéhradeckým krajem.

Text podle názorů vystupujících žáků (většinou D. Schefzu) zpracovala V.Kmentová, foto P.Hovorková.

Mikulášská besídka
Nácvik na besídku