Studentský den

V pátek 13. listopadu uspořádali studenti třídy 3.G  naší školy již 13.ročník oslav studentského svátku, který se stal velmi hezkou a zajímavou tradicí. Oslavy se v letošním roce nesly především v duchu 20. výročí „sametové revoluce“, která se stala v roce 1989 impulzem pro rozsáhlé demokratické změny v naší společnosti. Ve svém úvodním pozdravu však ředitelka školy zmínila celou historii studentského hnutí až od roku 1939, poukázala na nešvary dnešní doby a vyzvala studenty školy k zamyšlení o budoucnosti vlastní i o budoucnosti celé demokratické společnosti. Slavnostní zahájení bylo odstartováno písní Marty Kubišové „Modlitba pro Martu“ v živém vstupu studentky Katky Háskové a českou státní hymnou. Poté už celá škola patřila studentské recesi i vážným tématům, nad kterými se studenti zamýšleli ve sportovních, literárních a výtvarných soutěžích, které probíhaly po celé páteční dopoledne. A jaká byla letošní témata?
Rebelové aneb studenti mění svět
Student včera, dnes a zítra
Stop konzumu aneb lepší je dobře žít, než jenom jíst a pít

V programovém dopoledni organizátoři nezapomněli ani na protikuřácký program, který probíhal souběžně se sportovním, literárním i výtvarným kláním.
Tento svátek studentstva vyvrcholil vyhlášením vítězů v celé řadě soutěží (nejlepší kostým, nejúspěšnější sportovní družstvo, nejlepší literární dílo, největší poeta či nejlepší výtvarné dílo) a studentskou burzou netradičních předmětů, jejíž výtěžek spolu s vybraným startovným je určen na charitativní účely, mimo jiné i na projekt adopce na dálku. V letošním roce se podařilo shromáždit celkem 9. 275,- Kč.
Byl to svátek veselí, radosti, vážných zamyšlení a vzpomínek, který neunikl ani zájmu médií, neboť o studentském dni na naší škole informovaly nejenom Hradecké noviny, ale i Český rozhlas Hradec Králové ve svém vysílání.

Více v naší fotogalerii.