Kulečník

Dne 9. listopadu v 18 hodin začal v našem „intru“ turnaj v kulečníku. Zúčastnilo se ho celkem 14 dívek ze šesti tříd včetně studentek VOŠ. Než se pustím do popisu tohoto turnaje, při kterém nebylo nouze o vypjaté situace a chvíle štěstí se střídaly s momenty naprostého zoufalství, když se zrovna nepovedl šťouch, tak bych vás ráda seznámila s tím, jak probíhaly tréninky, kdo nás nejvíce motivoval a jaké byly začátky.

„Holky“, zaznělo docela výhrůžně, ale úsměv na rtech naší paní vychovatelky Hovorkové nás ubezpečil, že má pro nás dobrou zprávu. „Představte si tu novinku,  na „intru“ budeme mít kulečník.“  Bude zakoupen v rámci projektu s názvem My nudu neznáme, který zpracovala paní vychovatelka Mgr. Hana Kujalová a který byl podpořen Královéhradeckým krajem. A tak to tedy začalo, nastaly týdny úporného snažení, potu a slz, chvíle vzteku, když koule padaly tam, kam neměly, ale také radosti. Píle a odhodlání pár vyvolených děvčat dohnala až do turnaje, kde mohly ukázat, co v nich opravdu je. 

A bylo to tady!  Nervozita dostoupila vrcholu a my se vydaly do jámy lvové, tedy pardon do auly, kde se turnaj odehrával. Hra byla opravdu dramatická, všechny bojovnice se snažily podat co nejlepší výkony a každá chtěla být tou nejlepší. Bohužel nejlepší mohly být jen dvě. Stres a tréma udělaly své a někdo nepodal takové výkony, jakých by chtěl dosáhnout. Čest poraženým a zároveň sláva vítězům, Petře Janečkové a Iloně Knapové (náhradnicí je Michaela Pracná), které postoupily do finále, jež se uskuteční  7. prosince 2009  a bude probíhat za účasti soupeřů z DM v Komenského ulici  a chlapců z „Vocelovky“. Tak Tě šťouch.   Text: P. Janečková a P. Kosejková, foto: P. Hovorková

Více v naší galerii.