České hlavičky – naši studenti nominováni mezi 3 nejlepší v České republice
Práce žáků 4. ročníku oboru Laboratorní asistent Šárky Drábkové a Martina Květoně postoupila do úzkého výběru v soutěži České hlavičky.

České hlavičky je projekt zaměřený na podporu talentované mládeže a zvýšení zájmu mladých lidí o studium technických a přírodovědných oborů a vědeckou kariéru.  Je realizován ve spolupráci projektu Česká hlava s VŠE v Praze, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Asociací pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) a Sdružením na podporu talentované mládeže České republiky a dalšími generálními partnery projektu, kteří podporují v každém ročníku vybranou soutěžní kategorii.
V rámci soutěže se udělují ceny v 5-ti kategoriích, o jejichž vítězích rozhoduje odborná porota složená z představitelů zájmových sdružení, zástupců vysokých škol, univerzit a vědeckých ústavů. Vítězní laureáti obdrží finanční odměnu spolu s diplomem a originálem sošky České hlavičky. Součastně budou vyhlášeni na tiskové konferenci a na slavnostním galavečeru, z něhož bude připraven speciální televizní pořad, který bude odvysílán na prvním programu České televize.

Tři nejlepší práce úzkého výběru byly svými autory prezentovány na předkole dne 18. 9. 2009 v Praze. Z tohoto kola bude vybrána jedna nejlepší práce, která bude oceněna na galavečeru v Brně.
Již nominace do úzkého kola soutěže je pro naše žáky velkým úspěchem.