Panenka pro UNICEF

Již třetím rokem vyrábí děvčata z domova mládeže hradecké zdravotnické školy krásné panenky pro organizaci UNICEF. Účastní se tak projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, jehož cílem je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu panenky. Panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním dětským smrtelným chorobám. Každá panenka je prodávána za částku 600.00 Kč, kdo ji zakoupí, tak vlastně symbolicky adoptuje dítě, které panenka představuje.
V letošním roce naše žákyně vyrobily celkem 11 panenek, jejichž prodej přispěje na „dobrou věc“, a zároveň se účastní akce Českého rozhlasu v Hradci Králové, který vyhlašuje soutěž Miss panenka. Oba předchozí roky byly „naše reprezentantky“ velmi úspěšné. V roce 2007 se umístila „černoška“ Vendulka na druhém místě z 683 soutěžících.  Loni již soutěžilo 1375 panenek a naše „pražena“ Gi byla opět mezi těmi nejlepšími. Doufejme, že i letos nápady našich tvůrců nezapadnou.
V týdnu od 6. do 16. dubna proběhlo školní kolo, při kterém hlasující žáci, zaměstnanci i náhodní hosté vybrali dvě nejhezčí panenky. Jedna bude zastupovat Domov mládeže Hradecká a druhá Domov mládeže Komenského. Ve finále „Miss panenka 2009“, které proběhne 3. 6. 2009 ve velkém sále  Aldisu, nás bude reprezentovat „fakír“ Džukar i s píšťalou a kobrou, kterého navrhla a za pomoci dalších spolužaček vyrobila Vendula Šolcová,  a krásná „česká selka“ Bára od Věry Kovářové.
Držme jim palce.

Obrázky z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
Footwear