Kronika - školní rok 2018/19

Hodina angličtiny s rodilou mluvčí Kim

Jun
27

OPROTI STUDENTŮM V AMERICE JSTE ANDÍLCI.

 

Od začátku školního roku 2018 jsme dostali možnost mít týdně jednu hodinu anglického jazyka s rodilou mluvčí – Kim.

Kim (Kimberly Christensen), pochází ze státu Washington, USA a v České republice strávila 10 měsíců jako “učitelka“ na střední škole.

Sdělila nám mnoho o jejich tradicích, zemi, co stojí za to ochutnat a také nám ukázala v průběhu roku jaká Amerika opravdu je. Dozvěděli jsme se spoustu informací o jednotlivých městech a zažili nespočet legrace.

Posted By mtrejtnarova číst dál

" Se zdrávkou ke zdraví "

Jun
25

 Dne 22.6. 2019 se u příležitosti výročí 70-ti let existence zdravotnické školy v Hradci Králové  konal od 10 do 11,45 hod. manifestační pochod, který začínal a končil u budovy školy a probíhal přes město - Divadlo Drak, hala Slavie, Gymnázium B.Němcové, Šimkovy sady, muzeum, Masarykovo a Ulrichovo náměstí, Gymnázium J.K.Tyla, Jiráskovy sady. 58 žáků  ve speciálních tričkách se sedmdesátkou spolu s několika učiteli a přáteli školy tak propagovali na  veřejných prostranstvích zdravotnickou školu a připomínali její výročí.

Posted By jarot číst dál

geologicko hornická exkurze Černý důl

Jun
22

13.6. navštívili žáci 1.H Geologickou a důlní expozici muzea v Černém dole, prohlídli si vápencový důl a lanovku na dopravu vápence.

Posted By dostal číst dál

Hvězdárna a planetárium Hradec

Jun
21

Dne 14.6.2019 se naše třída 3H vydala na návětěvu planetária v Hradci. Vybrali jsme si Cestu Sluneční soustavou. Byl to ohromný zážitek, protože promítací plátno v planetáriu tvoří kupole a připadáte si, jako byste byli přímo ve vesmíru. třeba na planertě Jupiter. Také nám promítli film O vzniku naší Sluneční soustavy.

Všechno dohromady byl ohromný zážitek, jen nám byla zima:-)

3H

Posted By pour číst dál

přednáška "Sklo a jeho vlastnosti"

Jun
21

Dne 2.5.2019 se vybraní studenti naší školy zúčastnili odborné přednášky od ing. Petra Havla "Sklo a jeho vlastnosti ".Seznámili jsme se s jednotlivými druhy skla, jeho vývojem a jeho zpracování. Zajímavá byla ukázka jednotlivých vlastností skla. Na přednášce proběhlo také měření a rozbor jednotlivých druhů skla od " běžného skla v domácnosti " až po sklo, které se používá v průmyslu. 

Posted By beranek číst dál

Badatelská exkurze Liberec

Jun
18

V rámci projektu IKAP se vybraní studenti naší školy v termínu 23.-24.5.2019 zúčastnili badatelské exkurze do Liberce a okolí. První objevování nastalo již dopoledne , kdy jsme navšítivili IQLandii , zde jsme měli možnost sledovat   různé fyzikální jevy a  pokusy, které jsou vysvětleny veřejnosti na názorných příkladech, využití vědy a techniky ve vesmíru, ale např také velmi zajímamovu expozici člověk a jeho smysly. Dalším bodem naší exkurzea byla návštěva sklárny v Harrachově, zde jsme se dopodrobna seznámili s těžbou a zpracováním skla.

Posted By beranek číst dál
Posted By lelak číst dál

Odborná exkurze Praha

Jun
07

Dne 13.5.2019 se studenti třídy 3.G zúčastnili odborné exkurze do Prahy. Naším cílem byla nově opravaná historická budova Národního muzea se svými expozice, trhákem jistě byla kostra velryby , která přečkala vešekerá stěhování a celkovou rekonstrukci bez poškození. Dalším cílem byl Senát ČR, zde jsme měli domluvenou prohlídku. Seznámili jsme se s historii a součastností této budovy, s fungováním celého senátu a jeho důležitosti  pro český stát. 

Posted By beranek číst dál

Veletrh vědy Praha 2019

Jun
07

Dne 6.6.2019 se vybraní studenti naší školy zúčastnili Veletrhu vědy 2019. Akce, kterou pořádá Akademie věd ČR ve spolupráci s výzkumými ústavy, vysokými školami a dalšími institucemi  je určena široké veřejnosti. Zde jsou populární formou představovány jednotlivé fyzikální jevy, návštěvnící si mohou vyzkoušet některé pokusy na vlastní kůži, vědci rozebírají příběhy z filmů a jejich reálnost např. létání draků  apod.  . Mimo jiné jsme shlédli Science show Příběh žárovky. 

Posted By beranek číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Kronika - školní rok 2018/19