Kronika - školní rok 2017/18

Týden vědy 2018

Nov
19

28 vybraných studentů ze tříd 2.G,  2.E,  2.L a 3.G vyjelo na tři dny do Prahy v rámci projektu IKAP, který v sobě zahrnuje přírodovědnou badatelskou činnost, na Týden vědy. Slyšeli jsme mnoho zajímavých přednášek a účastnili se dílen.

Posted By lenta číst dál

VII. Veletrh nápadů učitelů chemie

Oct
09

Na naší škole 6. a 7.10. 2018 probíhal VII. ročník Veletrhu nápadů učitelů chemie. Jedná se o konfereci s výměnou zkušeností a nápadů, jak učitelů chemie základních i středních škol, tak i didaktiků chemie ze škol vysokých. Na konferenci jsme aktivně přispěli i příspěvkem o využití laserových ukazovátek při výuce chemie a Vybraných laboratorních metod. Dvoudenní konference se zúčastnilo 48 pedagogů z celé České republiky.

Posted By dostal číst dál

Hrajeme si i hlavou

Jul
01

V pátek 22.6. se třídy  2.E a  2.G v doprovodu paní učitelky Takáčové zúčastnily akce Hrajeme si i hlavou, která se konala v prostorách UHK. Mohli jsme vidět obří sliz, hierarchii ve včelích úlech a spoustu věci, které známe z fyziky nebo chemie. I když nebylo zrovna teplo, myslím, že jsme si malý výlet všichni užili.

Martina Dohnalová, 2.E

 

Posted By lenta číst dál

Návštěva ze Slovenska

Jun
29

Zpráva o stáži žáků ze Slovenska

Posted By dlaba číst dál

Školní výlet 1. G- rafty

Jun
28

Koncem školního roku jsme sjížděli řeku Orlici na raftech v úseku Týniště- Krňovice. Po celonočním vydatném dešti bylo dost vody, teklo to a dobře se nám pádlovalo. Počasí vyšlo, někteří se i vykoupali a hlavně se nikdo neutopil. Jenom jsme utopili pádlo L

 

Posted By veselk číst dál

Exkurze 1. G- turistika Turnov- Trosky

Jun
28

Na konci školního roku jsme vyrazili na turistický pochod Turnov- Trosky do opravdového Českého ráje. Užili jsme si krásnou přírodu v okolí  Hruboskalního  města, prošli kolem hradu Valdštejn a zámku Hrubá Skála. Navštívili jsme Kopicův statek se skalními reliéfy. Vyhlídkové skály nám poskytly nádherné výhledy do krajiny. Na posledním úseku trasy nás provázela dominanta Českého ráje hrad Trosky. Měli jsme štěstí na počasí a výlet jsme si opravdu užili.

 

Posted By veselk číst dál

školní výlet Zubařů (2. H) do pražské ZOO

Jun
28

Dne 25.6.2018 se třída 2. H vydala na výlet do pražské ZOO. V ranních hodinách jsme opustili Hradec a vydali se vlakem směr Praha v doprovodu paní učitelky Říhové a Doubravové.

Jelikž pondělní dny mají zlevněné vstupné, byla zahrada plná škol a dalších návštěvníků, stejně jako hromadná doprava.

Brzy jsme přišli na důvod zlevněného vstupného, protože se každé pondělí čistí výběhy.

Ale i tak hodnotíme výlet jako zdařený.

třída 2.H

Posted By pour číst dál
Posted By safar číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Kronika - školní rok 2017/18