Kronika - školní rok 2017/18

Hrajeme si i hlavou

Jul
01

V pátek 22.6. se třídy  2.E a  2.G v doprovodu paní učitelky Takáčové zúčastnily akce Hrajeme si i hlavou, která se konala v prostorách UHK. Mohli jsme vidět obří sliz, hierarchii ve včelích úlech a spoustu věci, které známe z fyziky nebo chemie. I když nebylo zrovna teplo, myslím, že jsme si malý výlet všichni užili.

Martina Dohnalová, 2.E

 

Posted By lenta číst dál

Návštěva ze Slovenska

Jun
29

Zpráva o stáži žáků ze Slovenska

Posted By dlaba číst dál

Školní výlet 1. G- rafty

Jun
28

Koncem školního roku jsme sjížděli řeku Orlici na raftech v úseku Týniště- Krňovice. Po celonočním vydatném dešti bylo dost vody, teklo to a dobře se nám pádlovalo. Počasí vyšlo, někteří se i vykoupali a hlavně se nikdo neutopil. Jenom jsme utopili pádlo L

 

Posted By veselk číst dál

Exkurze 1. G- turistika Turnov- Trosky

Jun
28

Na konci školního roku jsme vyrazili na turistický pochod Turnov- Trosky do opravdového Českého ráje. Užili jsme si krásnou přírodu v okolí  Hruboskalního  města, prošli kolem hradu Valdštejn a zámku Hrubá Skála. Navštívili jsme Kopicův statek se skalními reliéfy. Vyhlídkové skály nám poskytly nádherné výhledy do krajiny. Na posledním úseku trasy nás provázela dominanta Českého ráje hrad Trosky. Měli jsme štěstí na počasí a výlet jsme si opravdu užili.

 

Posted By veselk číst dál

školní výlet Zubařů (2. H) do pražské ZOO

Jun
28

Dne 25.6.2018 se třída 2. H vydala na výlet do pražské ZOO. V ranních hodinách jsme opustili Hradec a vydali se vlakem směr Praha v doprovodu paní učitelky Říhové a Doubravové.

Jelikž pondělní dny mají zlevněné vstupné, byla zahrada plná škol a dalších návštěvníků, stejně jako hromadná doprava.

Brzy jsme přišli na důvod zlevněného vstupného, protože se každé pondělí čistí výběhy.

Ale i tak hodnotíme výlet jako zdařený.

třída 2.H

Posted By pour číst dál
Posted By safar číst dál

Domovy se loučí

Jun
27

Závěr školního roku se kvapem blíží, ale ruch na domovech mládeže stále neutichá. Kdo si myslí, že se už nic neděje, ten je na omylu. Za posledních čtrnáct dní jsem toho stihli dost. Výlety parníkem, laser game, turnaj v obíhačce stolního tenisu, proběhla netradiční soutěž Lečepiáda, závěrečné kolo soutěže "Co na to teenager", dokonce jsme i sklidili úrodu meduňky a levandule na zahradě DMH a dnes jsme aktivity završili domácími palačinkami z kuchyňky DMK. Pro letošní rok se loučíme a těšíme se opět v září v plné síle, s optimismem a dalšími bezva nápady ;-).

Zaměstnanci DM

Posted By kujalova číst dál

Badatelská exkurze Ždárské vrchy

Jun
20

Dne 11.-13.6.2018 se studenti naší školy ( prvních ročníků ) zúčastnili odborné  badatelské  exkurze na Ždárské vrchy. Exkurze byla připravena pro studenty za celoroční činnost v kroužku,za úspěšnou SOČ nebo jinou práci, připadně za výborné studijní výsledky.  Bádání začalo hned po příjezdu na místo ubytování, kde studenti obdrželi badatelské deníky. Otázky, úkoly, vyhledávání  informací, jejich zpracování, samostatná práce, práce ve skupinách  - to vše provázelo studenty na místech, kde jsem se zastavili.

Posted By beranek číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Kronika - školní rok 2017/18