Kronika - školní rok 2015/16

Rafty na Orlici

Jun
28

Dne 28. 6. 2016 někteří z nás zakončili školní rok splutím řeky Orlice z Týniště do Krňovic. Akce to byla povedená. Tradiční orlický "volej" protáhl naše těla. Naštěstí jsme byli vybaveni dostatečným množstvím uzenin vhodných k opékání. Ty nám po rozdělání ohně umožnily doplnit potřebné množství kalorii. Těžké chvíle prožívali nováčci, kteří byli při křestu pomazání orlickým bahnem. Některé posádky před koncem plavby podléhaly únavě, proto je musel pedagogický dozor křísit vodou z řeky. (Následně byl "křísen" pedagogický dozor).

Posted By Anonymous (neověřeno) číst dál

Úvod do projektu "Minimaturity 2016-2017"

Jun
28

Dne 28.6.2016 jsme pořádali projektové dopoledne k minimaturitám pro příští školní rok. V rámci úvodu do projektu proběhly aktivity ve třech sekcích. Žáci byli seznámeni s organizací minimaturit na příští rok, s úkoly, které je čekají a časovým harmonogramem. Dopoledne zpestřily dvě zdařilé prezentace Martiny Jarošové a Zorigt Enkhkhuslen pro inspiraci ostatním žákům. V průběhu dopoledne byly žákům představeny vybrané práce, které byly úspěšné ve středoškolské odborné činnosti. Téma "Osvětim" Šárky Lehké z 2.E a "Chladniho obrazce" Anny Kasákové z 2.G. Žáci měli řadu dotazů a nápadů.

Posted By zlatd číst dál

Keramická dílna Mamma Help

Jun
23

Tradičně jsme zakončili školní rok na DM keramickou dílnou pro klientky centra Mamma Help. Tentokrát úterní dílna propojila tradiční řemeslo s EVVO tematikou, protože si každá účastnice vytvořila keramické popisky k bylinkám do zahrady. Práce šla všem od ruky. Takže opět příští rok.

Mgr. Pavla Štanderová

Více v naší fotogalerii: http://galerie.zshk.cz/dm/k-rok-2015-16/Spole-ensk-akce/Keramick-d-lna-Mamma-Help-jaro

Posted By kujalova číst dál

Hurá do bazénu

Jun
22

Dne 20. 6. 2016 se žáci DM Hradecká a DM Komenského zúčastnili zábavného podvečera v hradeckém bazénu. Připravili jsme pro ně dvě dráhy. V jedné se žáci zapojili do několika zábavných soutěží, při kterých porovnávali své síly, a v druhé si kondičně zaplavali. Soutěžilo se v lovení puků na čas, plavání s kruhem nad hlavou, či splývání na jedno nadechnutí. Ti stateční, kteří bojovali do posledních sil, si odnesli zasloužené odměny, a všichni se těšíme, že si to do budoucna zopakujeme a opět strávíme v bazénu příjemný večer. Bylo to velmi pěkné, děkujeme.

Posted By kujalova číst dál

Exkurze na Heliport ZZS, třída 1.G

Jun
19

V úterý 7.června 2016 byla naplánována exkurze na Heliport ZZS v Hradci Králové. Během celé exkurze nás provázelo krásné počasí, příjemná atmosféra a mnoho zajímavých poznatků. Záchranář nám ukázal sanitu a vrtulník včetně bohatého vybavení pro zajištění dýchacích cest, Lucas pro umělou srdeční masáž, vrtačku pro intraoseální přístup, přístroj pro řízenou hypotermii a mnoho dalších pomůcek. Provázelo nás veliké štěstí, protože po poslední společné fofografii následoval skutečný zásah (vrtulník v akci).

Posted By trejt číst dál

Konference StreTech 2016

Jun
15

Dne 8. června 2016 na ČVUT v Praze proběhl desátý ročník konference mladých vědců StreTech 2016. Konference se zúčastnilo celkem 206 prezentujících z 97 středních škol. Naši školu důstojně reprezentovali:

Posted By Anonymous (neověřeno) číst dál

Den dětí v Lentilce

Jun
09

Dne 6. června 2016 jsme my, žáci VOŠZ a SZŠ Hradec Králové z domova mládeže Komenského, zahráli dětem z MŠ Lentilka  představení "O Karkulákovi". Dětem se divadlo moc líbilo. Nejvíce si oblíbily Lenku Netušilovou v podobě mlsné Karkulky. I babička Lenky Kučerové, ptáček Josef Kocián a myslivec Katky Junkové si získali sympatie dětí, které se zároveň smály neustálým vtipům Magdaleny Janákové (Karkulák), která se snažila vtáhnout děti do děje pohádky.  Ale nelekly se ani Evy Lachnittové  v roli mrzutého vlka.

Posted By kujalova číst dál

Tajuplná cesta.......pro Markétu hračka !!

Jun
07

Studenti naší školy se pomocí online hry vydali na Tajuplnou cestu do Londýna, kde na ně čekala mnohá dobrodružství , např. při  řešení "reálných" situací, jako  jsou volba nejvýhodnější směnárny při výměně peněz, výběr mobilního tarifu, nákup jízdenek či založení bankovního účtu. Soutěž u studentů podporuje finanční gramotnost, která je stejně důležitá jako to, že umíme číst a psát. Ze všech soutěžícícíh byli vybráni 3 úspěšní řešitelé a jako výhru obdrželi iPhone 6s a pro svoji třídu částku 30 000,- Kč na společné aktivity. Markéta Žofáková ze 4.G je jedním z těchto 3 výherců.

Posted By beranek číst dál

Jarní besídka v domově důchodců

Jun
06

Ve středu 1. 6. 2016 jsme jako každý rok  navštívili s naším "pěveckým sborem" Domov důchodců v Chlumci nad Cidlinou. Stalo se již tradicí, že jsme pěknou písničkou a drobným dárkem potěšili naše milé seniorky a seniory. A opět se to neobešlo bez slzičky. Všichni jsme měli radost, že jsme se opět setkali, popovídali si a budeme se těšit na další spolupráci.

Mgr. Monika Foralová - vychovatelka

Posted By kujalova číst dál

Veletrh vědy

Jun
06

Dne 19.5.2016 jsme spolu se třídou 1.G navštívili výstaviště Letňany. Na výstavišti se konal veletrh vědy, který pořádá Akademie věd ČR. Nabitý program zahrnoval představení pracovišť AVČR a vysokých škol, mobilní planetárium, přednášky pro veřejnost, ale i setkání s dinosaurem, samozřejmě kvůli bezpečnosti, pouze virtuálním. Během návštěvy se někteří naši studenti zúčastnili i soutěže a užili si svou sladkou výhru.

Posted By dostal číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Kronika - školní rok 2015/16