Kronika - školní rok 2013/14

20. ročník Mezinárodní soutěže v poskytování první pomoci, Jihlava

Jul
04

Ve dnech 18. 6. – 19. 6. 2014 proběhla soutěž  v poskytování první pomoci, kterou již tradičně organizovala SZŠ v Jihlavě. Celá akce se konala v táboře Zálesí v obci Mladé Bříště

Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení:  Aneta Smolíková, Kateřina Němečková, Dominika Vosyková, Lukáš Černík

 

Posted By zlatd číst dál

XIX. ročník soutěže v poskytování první pomoci s mezinárodní účastí, SZŠ Jaselská Brno

Jul
04

Ve dnech 16. 6. – 17. 6. 2014 se na SZŠ Jaselská v Brně konal XIX. Ročník soutěže v poskytování první pomoci s mezinárodní účastí.

Naše soutěžní družstvo ve složení:  Martina Hásová, Petra Kubelková, Jan Černohous se umístilo na krásném 6. místě.

Posted By zlatd číst dál

Soutěž v poskytování první pomoci v Mělníce

Jul
04

Ve dnech 23. 4. 2014 - 24. 4. 2014 se ve Lhotce u Mělníka konala soutěž v poskytování první pomoci. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Martina Hásová, Petra Kubelková, Pavlína Jakoubková, Jan Černohous. Tito žáci jeli obhájit loňské vítězství. Soutěže se zúčastnilo celkem 20 družstev. Žáci poskytovali první pomoc na čtyřech stanovištích v terénu s improvizovanými pomůckami. Naše družstvo se s 90 body ze 100 možných umístilo na krásném 4. místě. Studenti byli celou akcí nadšeni, líbily se jim reálné situace poranění a v neposlední řadě také prostředí tábora.

Posted By zlatd číst dál

Hvězdy zdravotky

Jul
04

V poslední den školního roku 2013-2014 jsme na zdravotce zavedli novou tradici – ocenění výjimečných studentů, těch, kteří nějakým způsobem zazářili třeba tím, že pomáhají druhým, vytvořili zajímavou práci, uspěli v soutěži. Jsou to studenti, pro které hodnoty jako slušnost, ohleduplnost, pracovitost a odpovědnost něco znamenají.

Studenti získali tričko s logem školy, které věnovalo sdružení Škola_Rodiče_Děti. Letos byli oceněni tito studenti:

Posted By lamic číst dál

Středoškolská odborná činnost

Jul
03

ŠKOLNÍ KOLO SOČ

Tradičně se naše škola účastní středoškolské odborné činnosti. V letošním roce byla účast žáků v soutži hojná. V úterý 18. 3. 2014 proběhlo na naší škole školní kolo SOČ. Přihlášeno bylo do soutěže 20 prací. Nakonec obhajovalo práci 18 žáků. Všichni prezentující byli ze druhých ročníků, jeden z ročníku čtvrtého. Školního kola se zhostili všichni prezentující zodpovědně a práce obhájili.

OKRESNÍ KOLO SOČ

Do okresního kola se přihlásilo celkem 15 prací. V soutěži postoupili 3 žáci do krajské úrovně.

Posted By stind číst dál

FLORBAL 2013/2014

Jun
30

  V tomto školním roce se podařilo zorganizovat a uskutečnit 3 školní florbalové turnaje trojic. Na základě těchto turnajů a návštěv pravidelního kroužku florbalu se vytvořila perspektivní družstva děvčat i chlapců ( u nich je pochopitelně výběr velice omezený a nesrovnatelný s běžnými, neodbornými školami ). Historického úspěchu dosáhla děvčata, která zvítězila v okresním finále za účasti všech středních hradeckých škol !

Posted By reifp číst dál

Europäische Erfahrungen und Erlebnisse (Drei E)

Jun
27

Evropské zkušenosti a zážitky

Ve dnech 1.-21.června 2014 se 12 žáků 3. ročníku naší školy zúčastnilo zahraniční stáže v Lipsku v rámci projektu Leonardo Mobility. Vzdělávací organizace Wisamar Bildungs-gesellschaft zprostředkovala pracovní místa v seniorských domech. Cílem programu bylo zlepšení dovedností a ověření si znalostí v praxi. Při každodenním kontaktu s personálem a klienty si žáci zlepšili komunikační schopnosti, procvičili se v konverzaci v německém a anglickém jazyce.

Posted By reifp číst dál

Exkurze PVE Dlouhé Stráně a ruční papírna Velké Losiny

Jun
27

V pondělí 9. 6. 2014 se třída 1.G a vybraní žáci z 1.E a 2.G zúčastnili exkurze v přečerpávající vodní elektrárně Dlouhé Stráně, která byla následována prohlídkou jediné ruční papírny u nás ve Velkých Losinách.

Posted By Anonymous (neověřeno) číst dál

Sportovně-turistický kroužek - Rafty 2014

Jun
27

25.6. 2014 se 28 studentů vydalo se sportovně-turistickým kroužkem na sjezd řeky Orlice v úseku Týniště nad Orlicí - Krňovice. Je to již tradiční akce ke konci školního roku. Bohužel právě tak jako vloni nám ani letos počasí příliš nepřálo. I přesto se našli otužilci, kteří neodolali lákavé vodě Orlice a koupali se. I když k ránu hodně pršelo, podařilo se nám rozdělat oheň a opéci si buřty. Myslím, že to byla docela vydařená akce a že jsme si ji všichni užili.

Jana Strausová

Posted By reifp číst dál

S DM na Flošně

Jun
25

V úterý 24.6.2014 jsme se byli s domovem mládeže Komenského  koupat a sportovat na místním koupališti Flošna. Koupání bylo parádní, jen počasí nám příliš nepřálo. Moc se nám to všem líbilo a doufáme, že si to příští rok budeme mít možnost zopakovat.

Za skupinu Zuzana Bartáková 2. D

 Více v naší fotogalerii http://galerie.zshk.cz/dm/k-rok-2013-14/Spole-n-aktivity/S-DM-na-Flo-n

Posted By Anonymous (neověřeno) číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Kronika - školní rok 2013/14