Kronika - školní rok 2012/13

,,Hlavně, že neprší!"

May
23

,,Hlavně, že neprší"

Ledovým větrem, teplotou vzduchu 2°C a těžkými mraky přivítal žáky třídy 3. A Horní Maršov v pondělí 6. 5. 2019. Představa, že zde budou až do středy 8. 5. některé žákyně vyděsila. Ekologický kurz, který probíhal pod záštitou SEV Horní Maršov, je ale stejně neminul. Obavy trochu opadly, když uviděli budovu krásné barokní fary, kde byli ubytováni.

Posted By safar číst dál

Soutěž v poskytování první pomoci, Mělník

Jul
04

Ve dnech 24.-25. 4. 2013 se žáci naší školy zúčastnili v poskytování první pomoci, kterou pořádala střední zdravotnická škola v Mělníce. Soutěžní  družstvo ve složení Martina Hásová, Petra Kubelková, Pavlína Jakoubková a Jan Černohous se umístilo na krásném prvním místě. Děkujeme a soutěžícím gratulujeme

Nike Kyrie 5

Posted By zlatd číst dál

Prezentiáda 2013

Mar
26

Video z prezentiády 2013 kde se účastnili a vyhráli studenti ZSHK.

VIDEO ZDE

NIKE

Posted By reifp číst dál

Záchranná stanice zvířat v Jaroměři

Jun
28

Ve čtvrtek 27. 6. 2013 jsme s paní vychovatelkou Svíbovou navštívily Záchrannou stanici v Jaroměři. Když jsme dorazily do stanice,  u vstupu nás přivítala milá paní s úsměvem na tváři. Byla velice příjemná a u každého odchyceného zvířátka nám sdělila plno zajímavostí. Také nás učila, že bychom všichni měli trochu pomoci přírodě, třeba omezením konzumace palmového oleje, který se vyrábí z palem, co rostou v deštných pralesích – kvůli němu se tyto lesy ve velké míře kácí.

Posted By Anonymous (neověřeno) číst dál

Sociální zabezpeční zdravotně postižených spoluobčanů - přednáška

Jun
26

Dne 18. 6. 2013 uspořádalo MS Podpory zdraví pro žáky druhých ročníků oboru Zdravotnické lyceum přednášku o problematice zajištění  sociální pomoci postiženým, nemocným občanům a seniorům. Navštívily nás dvě sociální pracovnice z Úřadu práce Hradec Králové, které mají tuto agendu na starosti, a velmi zajímavě a angažovaně mluvily o možnostech pomoci státu lidem ve složité situaci. Seznámily nás s dávkami sociální pomoci, pomůckami, na které je možno žádat příspěvek, kritérii posuzování nároku na pomoc a dalšími problémy v této oblasti.

Posted By dohnal číst dál

Rafty 2013

Jun
26

Dne 24.6. 2013, jsme vyrazili z domova mládeže na rafty, poplavit se po pěkné a dlouhé řece Orlici. Vyrazili jsme již v 7:00 hodin na vlakové nádraží, kde na nás čekal vlak, který nás vyložil v Týništi nad Orlicí, odkud jsme měli vyrazit na raftech zpátky do Hradce Králové. Procházkou jsme se tedy vydali na to osudné místo, kam za námi dorazili i svalnatí instruktoři s pěknými instruktorkami. A tak jsme vyjeli. Jelikož bylo velmi deštivé a chladné počasí, které jsme neočekávali, plavili jsme se promoklí a zmrzlí na kost. Oblečení mokře plandalo, prsty zamrzávaly a řasenky se rozmazávaly.

Posted By Anonymous (neověřeno) číst dál

Rafty s turistickým kroužkem

Jun
26

Minulý týden nás provázela tropická vedra, padaly teplotní rekordy, tak jsme se těšili, jak si to v pondělí 23. 6. na řece Orlici na raftech užijeme. Předpověď na pondělí však nevěstila nic příjemného, meteorologové předpovídali celodenní déšť. Doufali jsme, že se spletli a počasí nám bude přát. Nepřálo. Přesto se nás na nádraží v HK sešlo 27, do Týniště odjelo 25 a 20 nejnatěšenějších vodáků splulo Orlici z Týniště do Krňovic. Byla to plavba za neustálého deště, který jenom měnil svou intenzitu, kdy se liják měnil v poprchávání a naopak.

Posted By admin číst dál

Úvod do projektu MM 2013/2014

Jun
25

Dne 24.6. proběhl úvodní projektový den v rámci Minimaturit pro školní rok 2013-2014. Žáci byli seznámeni s náplní projektu a s úkoly, byly jim poskytnuty základní informace pro příští školní rok. Po úvodní informační schůzce v aule se rozmístili na jednotlivá stanoviště. Žákům byly představeny aktivity a možnosti propojení tématu s praxí. Jedno stanoviště se zaměřovalo na roli zdravotníka při hře Airsoft, druhé na využití canisterapie v praxi a třetí byly ukázky prezentací žáků s ukázkou možného posunu do středoškolské odborné činnosti, tzv. SOČky. Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme.

Posted By admin číst dál

Miss panenka s Českým rozhlasem

Jun
18

Dne 31.5.2013 jsme se zúčastnili úžasné akce v Kongresovém centru Aldis. Sešly se zde všechny vyrobené panenky a jejich autoři, jak z Hradce Králové, tak jeho okolí. Celkově se účastnilo 58 škol a  1200 panenek. Soutěžilo se o Miss panenka s Českým rozhlasem Hradec Králové, porotu tvořili významné osobnosti. Každá panenka má hodnotu 600 korun a tyto peníze pak jsou určené na zdravotní pomoc dětem v Africe. Jedná se o očkování proti šesti nejzávažnějším onemocněním. Akce byla plná zážitků a slavných hvězd.

Posted By Anonymous (neověřeno) číst dál

Úspěch našeho žáka v Celostátní přehlídce SOČ

Jun
18

Žák 3. G Daniel Pospíšil obsadil krásné čtvrté místo v 35. celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti. Tři stovky finalistů z celé republiky v 18 oborech prezentovaly své práce odborným porotám. Letošní přehlídku organizovalo Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu, konala se od 14. do 16. června 2013 v Brně. Soutěž doprovázel bohatý doprovodný program.

Posted By Anonymous (neověřeno) číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Kronika - školní rok 2012/13