Eduroam

Eduroam (education roaming) je bezpečná a celosvětová roamingová WiFi infrastuktura vyvíjená a provozovaná mezinárodní výzkumnou a vzdělávácí komunitou. Eduroam vznikl v Evropě, postupně získal na popularitě a v současnosti je k dispozici na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. eduroam umožňuje studentům, vědcům a personálu participujících organizací získat přístup k Internetu kdekoli je přítomen prostým otevřením jejich laptopu.

Kde a jak se připojit?

V prostorách Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou je studentům, zaměstnancům a návštěvníkům k dispozici bezpečné bezdrátové připojení k Internetu přes WiFi síť eduroam.
WiFi síť eduroam je na VOŠZ a SZŠ k dispozici ve hlavní budově školy, na adrese Komenského 234, Hradec Králové.

Přes síť eduroam je možné se připojit k Internetu také na mnoha dalších pracovištích a organizacích zapojených do projektu eduroam.cz. K připojení je potřeba uživatelské jméno a heslo. Jméno a heslo může být vydané správcem sítě VOŠZ a SZŠ HK nebo jiné organizace zapojené do projektu eduroam.cz. Všechny návody na tomto webu počítají s tím, že zájemce o připojení má uživatelské jméno vydané VOŠZ a SZŠ HK a to ve tvaru login@zshk.cz.


Technické parametry

  • WPA/WPA2 Enterprise, TKIP
  • ověření přes 802.1x PEAP
  • jméno serveru radius.zshk.cz

Kontaktní adresa pro případ problémů s připojením: martin.sin@zshk.cz

Womens Bandeau